Projekto „Sakartvelas pakeliui į Europą“ rezultatų pristatymas Briuselyje

Bir 28, 2019 | 2019, Naujienos, Renginiai

Birželio 26-27 d. RESC organizavo projekto „Sakartvelas pakeliui į Europą“ rezultatų pristatymą Briuselyje. Renginių ir susitikimų metu buvo pristatoma baigiamoji projekto studija „Išaugę pilietinės visuomenės gebėjimai ir iššūkiai Sakartvelo smulkiam ir vidutiniame verslui pasiekti ES vieningąją rinką“.

Pirmąją vizito dieną šeši Sakartvelo atstovai tarp kurių nevyriausybinių organizacijų, regioninės valdžios ir smulkaus ir vidutinio verslo atstovai bei po du ekspertus iš Moldovos ir Ukrainos dalyvavo Lietuvos nuolatinės atstovybės ES patalpose surengtoje diskusijoje skirtoje aptarti pilietinės visuomenės vaidmenį įgyvendinant laisvosios prekybos susitarimą su ES bei iššūkius su kuriais susiduria Sakartvelo, Moldovos ir Ukrainos gamintojai besirengdami eksportuoti į ES rinką. Antroji diena buvo skirta susitikimams su ES institucijų atstovais, tarp kurių Europos išorės veiksmų tarnyba, Europos Komisijos Generalinis Direktoratas Europos kaimynystės politikos ir plėtros derybų klausimams bei Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas.

Renginį Lietuvos nuolatinės atstovybės ES patalpose atidarė Lietuvos Ambasadorė ES Jovita Neliupšienė kartu su Sakartvelo ambasadore ES Natalie Sabanadze. Savo pasisakymuose abi diplomatės pabrėžė būtinybę tęsti Sakartvelo su ES Asociacijos susitarimo, taip pat laisvosios prekybos sutarties, įgyvendinimą. Lietuvos ambasadorė dar kartą išsakė tvirtą Lietuvos paramą Sakartvele vykdomoms europietiškoms reformoms. Toliau žodį perėmė RESC politikos analitikė Dovilė Šukytė atsakinga už delegacijos vizitą Briuselyje. Dovilė pasidalino įspūdžiais įgyvendinant ES remiamą projektą Sakartvele, kurį tai pat finansavo Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa ir Slovakijos vystomojo bendradarbiavimo agentūra – SlovakAID. Dovilė pastebėjo, kad vizito Briuselyje metu siekiama pasidalinti ne tik projekto rezultatais, tačiau, taip pat užtikrinti projekto metu pradėtų veiklų tęstinumą. Pastarajam veiksmui reikia tolimesnės Europos Sąjungos institucijų, Sakartvelo Vyriausybės bei ES šalių narių paramos. Dovilė pasidžiaugė, kad projekto metu daugiau kaip 150 Sakartvelo regionuose veikiančių pilietinės visuomenės organizacijų įgijo įgūdžių reikalingų padėti šalies ministerijoms ir vietos valdžiai įgyvendinti laisvosios prekybos susitarimą su ES. Taip pat į projekto veiklas įtrauktos pilietinės visuomenės organizacijos prisidėjo prie projekto informacinės kampanijos ir padėjo informuoti regionų gyventojus ir smulkius ir vidutinius verslininkus apie laisvosios prekybos sutarties su ES teikiamas galimybes ir naudą. Skaičiuojama, kad iš viso projekto informacinė kampanija apsiekė 1 milijoną arba daugiau nei ketvirtadalį Sakartvelo gyventojų. Su renginio Lietuvos nuolatinėje atstovybėje programa susipažinti galite čia.

Susitikimų su ES institucijų atstovais metu atstovai iš Sakartvelo dalinosi patirtimi dalyvaujant RESC vadovaujamajame projekte “Sakartvelas pakeliui į Europą”. Savo ruožtu ekspertai iš Moldovos ir Ukrainos lygino situaciją savo šalyse su situacija Sakartvele ir siūlė veiksmus ateičiai. Europos išorės veiksmų tarnybos atstovas atsakingas už dvišalius santykius su Asociacijos susitarimus išgyvendinančiomis Rytų partnerystės šalimis domėjosi vietos gamintojų pajėgumais ir problemomis su kuriomis šie susiduria siekdami pasiekti ES rinką. Jis ypatingai susižavėjo vienos RESC vykdomame projekte dalyvavusios organizacijos ATINATI veikla. Ši Samegrelo regione įsikūrusi pilietinės visuomenės organizacija šalia kitų projektų turi radijo stotį, kuri nepamainoma siekiant dalintis pažangiausių vietos gamintojų patirtimi ir taip paskatinti kitus gamintojus adaptuoti savo produkciją prie ES standartų ir eksportuoti į ES. ES institucijų atstovai, taip pat, domėjusi apie Sakartvele vykstančius protestus ir pasekmes šalies ekonomikai Rusijai nutraukus skrydžius į Sakartvelą ir grasinant embargu. Sakartvelo pilietinės visuomenės organizacijos atstovas iš Kazbegio regiono, kuris ribojasi su Rusija, pastebėjo, kad, išties, vietos gamintojams paprasčiau eksportuoti į Rusiją ir kitas kaimynines šalis, tačiau ES rinka iš jų išsiskiria stabilumu.
Sakartvelo atstovų vizitą finansavo Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa.

     

 

« Grįžti atgal

Kategorijos