RESC svečiavosi Airijos UNTSI mokyklos vadovas plk. leit. Louis Flynn

Vas 7, 2020 | 2020, Naujienos, Renginiai

Š. m. vasario 6 d. Rytų Europos Studijų Centras priėmė pulkininką leitenantą Louis Flynn iš United Nations Training School Ireland (UNTSI). Pagrindinė šios institucijos misija yra parengti Karines Pajėgas prieš dislokuojant jas sudėtingose Taikos Palaikymo Operacijose (TPO) visame pasaulyje.

Ponas Flynn suskirstė savo prezentaciją į 2 pagrindines dalis. Pirmojoje jis apžvelgė Airijos Karinių Pajėgų struktūrą ir nurodė jų svarbiausias pareigas – ginti valstybę, suteikti paramą valstybės piliečiams, padėti įvairiems Vyriausybės departamentams jų prašymu, prisidėti prie jūrų saugos ir dalyvauti TPO tarptautiniu mastu. Vėliau pašnekovas pristatė Airijos TPO istoriją ir raidą, kuri trunka jau daugiau kaip 60 metų. Airija dalyvavo įvairiose TPO visame pasaulyje, įskaitant dislokavimą Jugoslavijoje 1991 Balkanų karų metu, Rytų Timore 1999 ar Siera Leonėje 2015 Ebolos protrūkio metu. Pastaroji misija buvo išskirtinai humanitarinė, kurios metu buvo išsiųsta šimtai medicininio personalo į krizės ištiktą šalį. Šiuo metu beveik 600 airių karių yra dislokuota karštuosiuose taškuose visame pasaulyje. Į šį skaičių įeina mechanizuotieji pėstininkai, greito reagavimo pajėgos, apmokymų komandos, kariniai stebėtojai bei sausumos ir jūrų štabų karininkai.

Antrojoje savo kalbos dalyje p. Flynn skyrė dėmesį Airijos patirčiai besirengiant TPO bei iššūkius ir galimybes su kuriomis susiduria mažos šalys planuojant taikdarystės operacijas.  Pašnekovas kalbėjo apie United Nations Training School Ireland (UNTSI) – karinę mokyklą, kuri apmoko būsimus taikdarius naudodama geriausias pasaulines praktikas. Ši institucija yra kertinė standartizuojant Airijos ir kitų šalių Karinių Pajėgų pasiruošimą TPO visame pasaulyje. Ponas Flynn užbaigė savo prezentaciją paminėdamas, jog mažos valstybės tapo labai svarbiomis žaidėjomis užtikrinant TPO pasauliniu mastu. Istoriškai šios šalys, įskaitant Airiją tranformavosi iš valstybių gaunančių saugumo garantijas į valstybes, kurios pačios užtikrina tarptautinį saugumą. Pašnekovas paneigė visuomenėje gają nuomonę, jog mažos šalys nepajėgia prisidėti prie tarptautinio saugumo užtikrinimo, argumentuodamas, jog šiuo metu didžioji dalis valstybių, kurios prisideda prie TPO visame pasaulyje yra būtent mažos šalys, kurios kartu tampa didžiule galia taikdarystės fronte.

Apibendrinant, pulkininkas leitenantas Louis Flynn pabrėžė TPO svarbą ir jų ilgalaikę įtaką taikos procesų užtikrinimui visame pasaulyje, naudodamas Airiją kaip pavyzdį šalies, kuri nors ir būdama nedidele, svariai prisideda prie taikos užtikrinimo tarptautiniu mastu.

« Grįžti atgal

Kategorijos