Tarptautinis kvietimas dalyvauti atrankoje į trečiąjį Vilniaus jaunųjų lyderių susitikimą

Lie 22, 2020 | 2020, Naujienos

Rytų Europos studijų centras (RESC) tęsia tarptautinio pripažinimo sulaukusį projektą ir kviečia dalyvauti atrankoje į trečiąjį Vilniaus jaunųjų lyderių susitikimą (anglų k. Vilnius Young Leaders Meeting, VYLM), kuris vyks spalio 13-16 dienomis Vilniuje. Pirmuosiuose dviejuose VYLM susitikimuose dalyvavo jauni profesionalai iš Baltijos šalių, Baltarusijos, Sakartvelo, Moldovos, Rusijos ir Ukrainos ir Armėnijos. Tačiau sulaukus daugybės projekto dalyvių paraiškų ir atsiliepimų, šiais metai projektas plečiasi ir į dalyvaujančių šalių sąrašą įtraukia dar vieną valstybę – Azerbaidžaną! VYLM toliau kvies prisijungti žinomus ekspertus, o trijų dienų susitikime savo žiniomis dalinsis mentoriai iš Rytų partnerystės, Baltijos ir kitų regionų šalių. Susitikimą organizuoja Rytų Europos studijų centras. Renginį remia Nacionalinis demokratijos fondas (JAV), Švedijos institutas ir Švedijos ambasada Vilniuje.

Nepaisant pastebimo ir reikšmingo patobulėjimo demokratijos, žmogaus teisių bei žodžio laisvės užtikrinimo klausimuose, vietos visuomenėms, o ypatingai – Rytų partnerystės ir Baltijos regiono šalims – vis dar būtina gilinti žinias ir dalintis patirtimi, kaip spendžiami šie iššūkiai. Trečiasis VYLM ir toliau gilinsis į problemas bei temas, kurios stinga gilesnės analizės, siekiant didinti atsparumą dezinformacijai. Šiemet susitikimas daugiausia dėmesio skirs išteklių ribojamai žurnalistikai, suteikiančiai galimybes jauniems, bet perspektyviems profesionalams padėti tvirtus pagrindus ateities karjerai. Vis dėlto, tai jokiu būdu nesuvaržys ekspertų, kurie taip pat galės pagilinti savo jau turimas žinias.

Kartu VYLM siekia skatinti bendradarbiavimą tarp naujos jaunųjų profesionalų kartos. Dėka sėkmingų praeities susitikimų susikūrusi projekto alumni bendruomenė suteikia galimybę tęsti ekspertų bendradarbiavimą ateityje. Pagrindinis šio projekto tikslas ir siekiamybė – nuolat plėtoti aukštos kokybės žiniasklaidą ir kitą viešąjį turinį rusų, anglų bei kitomis kalbomis. Dirbtuvių ir diskusijų su aukšto lygio ekspertais metu bus siekiama sukurti pagrindą, kuris leistų kovoti su dezinformacijos grėsmėmis, sklindančiomis informaciniais portalais nacionalinėmis bei rusų kalbomis.

Žvelgiant istoriškai, nacionaliniai ar išsivadavimo iš SSRS judėjimai Baltijos bei Rytų partnerystės šalyse galėtų būti laikomi valstybių atsparumo prototipais. Tačiau tuo pačiu, regionas yra pagrindinis dezinformacijos kampanijų taikinys, todėl efektyvus valstybių atsparumas reikalauja glaudaus bendradarbiavimo tarp pilietinės visuomenės, nevyriausybinio sektoriaus, vyriausybių bei tarptautinių aljansų. Dėl šios priežasties VYLM siekia suburti platų spektrą motyvuotų jaunųjų lyderių ir ekspertų, kurie norėtų dalintis savo teorine bei praktine patirtimi bei kartu įgyti analitinio mąstymo bei komunikacijos kompetencijų. Mokymasis remiantis kitų regionų požiūrių į propagandą ir dezinformaciją pavyzdžiu bei bendradarbiaujant tarpusavyje sukuria puikią platformą įgytos VYLM dalyvių patirties pritaikymui.

Intensyvi trijų dienų programa yra paremta seminarais, dirbtuvėmis, kurių metu VYLM dalyviai turės galimybę susitikti su aukšto lygio žiniasklaidos ir komunikacijos specialistais bei politikos analitikais. Kartu jaunieji lyderiai galės užmegzti partnerystes su nepriklausomomis organizacijomis ar valstybinėmis institucijomis. Remianis pirmaisiais VYLM susitikimais, kurie sulaukė sėkmingo grįžtamojo ryšio, organizatoriai tiki, jog dalyviai gebės pritaikyti renginyje įgytas žinias bei įgudžius praktiškai, o naujai užmegzti kontaktai palengvins jų profesinę veiklą.

Kas gali aplikuoti?

Motyvuoti jauni profesionalai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Baltarusijos, Moldovos, Sakartvelo, Rusijos, Ukrainos, Armėnijos ir Azerbaidžano, kurių profesinė veikla bei asmeniniai tikslai yra susiję su žiniasklaidos tobulinimu, moksline bei analitine bendruomene jų šalyse bei aplinkiniame regione.

Tikimės, kad kandidatas:

  • yra 24-35 metų amžiaus
  • turi ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį išsilavinimą
  • turi ne mažesnę kaip 3 metų darbo patirtį žurnalistikos, komunikacijos, politikos mokslų, pilietinės visuomenės/NVO veiklų srityje
  • geba aktyviai dalyvauti diskusijose anglų kalba

Jūsų paraiškos laukiame net jei neatitinkate visų aukščiau paminėtų kriterijų. Dalyvių atranka bus vykdoma atsižvelgiant ne tik į dalyvių kompetencijas, bet didelis dėmesys bus skiriamas ir motyvacijai bei gebėjimui sėkmingai prisidėti prie pagrindinio susitikimo tikslo įgyvendinimo. Novatoriški požiūriai bei idėjos yra ypatingai skatinami.

VYLM siūlo:

Dalyviams bus suteikta galimybė ne tik susitikti ir mokytis iš žurnalistikos, komunikacijos, užsienio reikalų ir saugumo ekspertų bei vieniems iš kitų, bet kartu bus aprūpinti:

  • Apgyvendinimu spalio 13-17 dienomis (4 naktys) dviviečiuose kambariuose
  • Maitinimu
  • Kelionės pirmyn-atgal išlaidų padengimu (išskyrus Lietuvoje reziduojančius dalyvius)
  • Esant poreikiui, vizos suteikimu

Kaip aplikuoti?

Kviečiame užpildyti paraiškos formą (atsisiųsti paspaudus čia) ir ją atsiųsti organizatoriams elektroniniu paštu eesc0216@gmail.com. Laiško temos laukelyje prašytume įvardinti VYLM Application. Paraiškos formą galima pildyti anglų (pageidautina) arba rusų kalbomis. Paraiškos, kuriose nėra išsamių atsakymų į visus klausimus, nebus svarstomos. Paraiškas teikti kviečiame iki 2020 m. rugpjūčio 31 d., 23:55 Lietuvos laiku (EEST, UTC + 03:00).

Kilus klausimams kviečiame nedvejojant susisiekti su organizatoriais el.paštu eesc0216@gmail.com.

 

« Grįžti atgal

Kategorijos