RESC pristatė Lietuvos visuomenės požiūrio į įvykius Baltarusijoje tyrimą

Rgs 21, 2020 | 2020, Publikacijos

Rytų Europos studijų centras (RESC) pristatė visuomenės tyrimą apie žvilgsnį į įvykius Baltarusijoje – paaiškėjo, kad dauguma Lietuvos gyventojų palaiko dabartinę Vilniaus poziciją, remia sankcijas Minskui ir mano, kad ES tinkamai reaguoja į įvykius.

46 proc. apklaustųjų pritaria Lietuvos viešai deklaruojamai pozicijai dėl įvykių Baltarusijoje, nepritaria 15 proc., beveik trečdalis – nei sutinka, nei nesutinka. Be to, sankcijas, net jei jos reikštų kaštus Lietuvos ekonomikai, Minsko režimui palaiko 44 proc., nepritaria – penktadalis apklaustųjų, 29 proc. nei sutinka, nei nesutinka. Prieglobsčio nuo represijų nukentėjusiems žmonėms palaiko 45 proc., prieš tai yra nusistatę 17 proc. gyventojų, trečdalis atsakė nei taip, nei ne.

Tiesa, jei Aliaksandras Lukašenka liktų Baltarusijos vadovu, 41 proc. apklaustųjų mano, kad Lietuva turėtų toliau plėtoti politinius ir ekonominius santykius su Minsku, tam nepritaria 18 proc. žmonių. 41 proc. apklaustųjų taip pat mano, kad reikėtų siekti glaudesnio ryšio ir su dabartine Baltarusijos valdžia, tam nepritaria 21 proc.

Tyrimą rugpjūčio 22 – rugsėjo 4 d. RESC užsakymu atliko „Baltijos tyrimai“.

Susipažinti su detaliais tyrimo rezultatais galite paspaudę čia (PDF formatu)

« Grįžti atgal

Kategorijos