Janeliūnas vadovaus Rytų Europos studijų centro tyrimų programoms

Kov 10, 2021 | Naujienos

Rytų Europos studijų centro (RESC) Tyrimų programų vadovu paskirtas politologas prof. Tomas Janeliūnas.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas talkins plėtojant svarbiausias tęstines RESC programas, apimančias Baltarusijos, Rytų partnerystės, transatlantinių santykių, Kinijos, dezinformacijos temas.

„Prof. Janeliūno žinios ir patirtis bus puiki paspirtis jaunam RESC kolektyvui. Juolab, kad jis turi tiek akademinio, tiek analitinio darbo patirties, tad puikiai supranta specifinius „smegenų centrų“ veiklos poreikius bei kasdienius iššūkius“,  – sakė RESC direktorius Linas Kojala.

„Džiaugiuosi, jog galėsiu prisidėti prie RESC analitinių tyrimų plėtros ir kokybės. Mano įsitikinimu, RESC tampa vienu svarbiausių „smegenų centrų“ Baltijos šalyse, galinčių reikšmingai prisidėti prie viešųjų diskusijų ir valstybei svarbių politinių problemų analizės. Todėl vertinu savo įsitraukimą kaip galimybę Lietuvoje plėtoti strateginę analizę ir taip paskatinti geresnius politinius sprendimus“, – teigė T. Janeliūnas.

Planuojama, kad artimiausiu metu RESC komandą papildys ir daugiau žinomų analitikų tiek iš Lietuvos, tiek kitų šalių. Kiek anksčiau paskelbta, kad RESC vystymosi klausimais konsultuos žymus britų ekspertas Edwardas Lucasas.

RESC – nuo 2006 metų veikiantis analitinis centras, kurio pagrindinis dėmesys sutelktas į tarptautinės politikos procesų ir Lietuvos vaidmens juose analizę. RESC įgyvendina didelio masto nacionalinius bei tarptautinius projektus, stiprindamas analitinių centrų tradicijas regione.

« Grįžti atgal

Kategorijos