Rytų Europos studijų centre atidaryta Prezidento V. Adamkaus vardo konferencijų salė

Bal 8, 2021 | Naujienos, Renginiai

„Šiemet minime penkiolikos veiklos metų sukaktį ir žengiame kokybinį žingsnį į priekį. V. Adamkus savo veikloje ne tik skiria didelį dėmesį rytų kaimynystei, bet ir kuria Lietuvoje vakarietišką diskusijų kultūrą. Mums garbė, kad Prezidentas sutiko suteikti savo vardą, įpareigosiantį ir mus, ir atnaujintos RESC konferencijų salės svečius“,- sakė RESC direktorius Linas Kojala.

Atidarant Prezidento V. Adamkaus vardo konferencijų salę Lietuvos Respublikos Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė džiaugėsi per 15 metų centro vystomomis veiklomis: „Centras įrodė, kad gali būti labai kokybiškos, labai nuoširdžios, labai patikimos analizės centras, kartu puoselėdamas atvirą erdvę žmonėms pasisakyti. Kartais griežtai, kartais taip, kad net sienos suskamba, bet visada dialogo dvasioje.“

Dėkodamas centrui Prezidentas Valdas Adamkus pabrėžė centro reikšmę kuriant ryšį tarp Rytų ir Vakarų: „Turime apie 1000 kilometrų bendros sienos, kuri skiria dvi europines kultūras – Vakarų ir Rytų – kurios yra skirtingos ir šiuo metu tikrai supriešintos viena su kita, todėl bet koks tarpinis informacijos pasikeitimas, ieškojimas kelių, kaip suartinti tas dvi puses yra be galo svarbus. Be mūsų Vyriausybės pastangų, mūsų mokslo pastangų, aš vertinu, kad šitas centras turėtų būti pačiu pagrindiniu mūsų visuomenės balsu sprendžiant dviejų kultūrų suartėjimo ar net išsiskyrimo priežastis.“

Jam antrino ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė dr. Margarita Šešelgytė, kuri sveikindama naujos salės atidarymo proga kalbėjo apie centro svarbą vystant Lietuvos užsienio politiką, šaliai siekiant imti lyderystės regione, sujungti Rytų ir Vakarų sostines: „Rytų Europos studijų centrui tenka labai svarbus vaidmuo – viena vertus kurti tas idėjas ir palaikyti ryšį su tų šalių idėjų kalvėmis, bet taip pat ir padėti sprendimų priėmėjams surasti naujų vizijų, net ir mažais žingsneliais.

Centre taip pat yra „Diplomatijos šefo“ S. Lozoraičio vardu pavadinta posėdžių salė ir nedidelė biblioteka, kurioje kaupiami leidiniai Lietuvos užsienio ir saugumo politikos temomis.

RESC įsteigtas Vilniuje 2006 metais Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei Vilniaus universiteto. Analitinis centras vykdo penkias tyrimų programas Rytų partnerystės, Baltarusijos, JAV-Lietuvos santykių, dezinformacijos, Kinijos temomis, taip pat įgyvendina projektus su  Europos Sąjunga, NATO ir kitomis organizacijomis. Pensilvanijos universiteto sudaromame kasmetiniame pasaulio analitinių centrų reitinge RESC užima aukščiausią vietą tarp Baltijos šalių centrų užsienio politikos ir tarptautinių santykių kategorijoje.

 

« Grįžti atgal

Kategorijos