RESC nauja tinklalaidė „Minsko ekspresas“

Geg 18, 2021 | Naujienos

LRT RADIJAS kartu su Rytų Europos studijų centru pristato pirmąją tinklalaidę apie Baltarusiją – „Minsko ekspresas“. Reguliarūs tinklalaidės epizodai bus talpinami LRT audiotekoje kiekvieną mėnesį lietuvių ir rusų kalbomis.

Tinklalaidės kūrėjai – Rytų Europos studijų centro Asocijuotas analitikas Maksimas Milta bei Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojas dr. Laurynas Jonavičius – šia tinklalaide sieks supažindinti klausytojus su Baltarusijos politine, sociokultūrine, saugumo, energetikos politikos raida.

Pirmąjį tinklalaidės įrašą rasite čia.

Tinklalaidės kūrėjai pabrėžia, kad šia tinklalaide siekiama ne tik diskutuoti apie kaimyninės šalies aktualijas, bet ir atskleisti baltarusių pasaulėžiūrą. „Kuriant „Minsko ekspreso“ epizodus planuojame nagrinėti ne vien politikos aktualijas. Mūsų planuose — epizodai apie istorinį dialogą, ekonomiką, įvairių socialinių grupių mobilizacijos ypatumus, žurnalistus ir menus. Kitas tinklalaidės ypatumas yra tai, kad epizodai bus leidžiami lietuvių ir rusų kalbomis. Tikimės, kad tai padės supažindinti su kaimyninės Baltarusijos raida ir platesnę auditoriją“, – teigia vienas iš tinklalaidės vedėjų Maksimas Milta.

Pirmasis tinklalaidės epizodas yra skirtas Baltarusijos išeivijai. Drauge su epizodo pašnekovais, bandoma suprasti arba dekonstruoti baltarusių išeiviją ir jos politinį vaidmenį prieš ir po 2020 m. Prezidento rinkimų Baltarusijoje. Pirmame epizode diskutuoja Gudų kultūros draugijos Lietuvoje vadovas Aliaksandr Adamkovič ir žurnalistas, vertėjas Vadim Vileita.

Tinklalaidė „Minsko ekspresas“ yra Rytų Europos studijų centro Baltarusijos tyrimų programos dalis.

« Grįžti atgal

Kategorijos