Rytų Europos studijų centras bendradarbiaus su didžiausiu Ispanijos analitiniu centru „Elcano“

Geg 12, 2022 | Naujienos, Publikacijos

Rytų Europos studijų centras (RESC) plečia tarptautinių partnerių tinklą ir pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su didžiausiu Ispanijos analitiniu centru „Elcano”. Remiantis šiuo memorandumu RESC ir „Elcano“ stiprins tiek institucinį, tiek analitinį bendradarbiavimą, ypatingą dėmesį skiriant saugumo ir gynybos politikos temoms.

„Tokios partnerystės atveria galimybes bendriems projektams, taip pat – žinių ir patirčių apsikeitimui. Juolab, kad su Pietų Europos šalimis kontaktų vystymo potencialas yra milžiniškas, ypač šiuo metu, kuomet Europos saugumo architektūra patiria didelį sukrėtimą“, – sakė RESC direktorius Linas Kojala.

RESC ir „Elcano” planuose ypatingai didelis dėmesys bus skiriamas saugumo ir gynybos politikos aktualijoms. Pirmieji praktiniai žingsniai bus žengiami jau birželį, nes „Elcano” yra pagrindinis analitinių centrų konferencijos, vyksiančios greta NATO Viršūnių susitikimo šių metų birželį Madride, organizatorius.

Kitas po Ispanijos NATO Viršūnių susitikimas numatytas Lietuvoje.

„Elcano“ analitinis centras siekia prisidėti prie novatoriško, tvirto, įtraukaus ir pagrįsto atsako į pasaulinius iššūkius bei analizuoti Ispanijos vaidmenį pasaulyje, ypatingą dėmesį skiriant Madrido politikai Europoje. Lyderiaujantis Ispanijos analitinis centras analizuoja tarptautines perspektyvas ir vertina, kaip pagrindinės pasaulinės transformacijos veikia Ispanijos visuomenę.

RESC – nuo 2006 metų veikiantis nepriklausomas analitinis centras, kurio pagrindinis dėmesys sutelktas į tarptautinės politikos procesų ir Lietuvos vaidmens juose analizę. RESC įgyvendina didelio masto nacionalinius bei tarptautinius projektus stiprindamas analitinių centrų tradicijas regione. Naujausiame Pensilvanijos universiteto paskelbė pasauliniame analitinių centrų reitinge  RESC užima 117 vietą pasaulyje – aukščiausią iš Baltijos šalių (užsienio politikos ir tarptautinių santykių kategorijoje).

« Grįžti atgal

Kategorijos