Baltarusijos tendencijos 2022-2

Lie 7, 2022 | Naujienos, Publikacijos

Kviečiame susipažinti su naujausia analitine apžvalga „Baltarusijos tendencijos 2022-2“. 

Santrauka:

  • Prognozuojama, kad dėl sankcijų poveikio Baltarusijos ekonomika kasmet gali prarasti 16–18 mlrd. JAV dolerių, o 2022 m. galima tikėtis net 4,1 proc. šalies BVP smukimo.
  • Siekdama sumažinti sankcijų poveikį, Baltarusija ketina vykdyti aktyvią ekonomikos skatinimo politiką – fiksuoti dalies prekių ir paslaugų kainas ir šalies įmonėms sumažinti administracinę atsakomybę už nusižengimus.
  • Tęsiasi provokaciniai ir Rusijai palankūs Baltarusijos vadovybės veiksmai ir pareiškimai Ukrainos atžvilgiu. Baltarusijoje įkurta Pietinė operacinė karinė apygarda, o į Ukrainos pasienio rajoną,siekiant išlaikyti Ukrainos dėmesį, įvestos Baltarusijos specialiųjų operacijų pajėgos.
  • Keičiantis karo eigai, Baltarusija pradėjo akcentuoti „tikslios veiksmingos diplomatijos“ svarbą, siekdama pakeisti neigiamą Vakarų požiūrį.
  • Baltarusijoje vis dažniau persekiojami aktyvistai, reiškiantys poziciją prieš Rusijos karą Ukrainoje ir Baltarusijos laikyseną jo akivaizdoje. Gegužės mėnesį šalyje už antikarinius protestus sulaikyta daugiau nei 1500 baltarusių.

Autoriai:

Anton Achremov – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto magistras, prie RESC komandos prisijungė 2022 m. Antonas prisideda prie analitinio ir informacijos turinio kūrimo, koncentruojasi į Rusijos, Baltarusijos, Rytų partnerystės šalių tematiką. 

Andrius Prochorenko – RESC vyr. operacijų vadovas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto magistras. RESC dirba nuo 2017 m. Jis yra atsakingas už RESC tarptautinių projektų, susijusių su hibridinėmis grėsmėmis, informaciniais karais ir Rytų partnerystės šalių raida, vykdymą. Taip pat prisideda prie aukšto lygio politinių renginių ir konferencijų organizavimo, kitų nacionalinių ir tarptautinių projektų įgyvendinimo, yra RESC studijų bendraautoris. 

« Grįžti atgal

Kategorijos