Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose

Linas Kojala

Direktorius
Biografija

Linas Kojala RESC direktoriumi paskirtas 2016 metų liepos mėnesį, 2021 m. perrinktas antrai kadencijai. Iki tol dirbo RESC politikos analitiku. Jis taip pat yra Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojas.

2020 m. Kojala buvo Asocijuotas Tyrėjas (Research Fellow) analitiniame centre „Foreign Policy Research Institute“ (JAV). 2019 metais pristatė knygą „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ (Tyto Alba), 2020 m. išleido knygą „Baltieji rūmai ir Lietuva: Bushas, Obama, Trumpas.“ (Tyto Alba). 2023 m. buvo įtrauktas į Miuncheno jaunųjų lyderių (Munich Young Leaders) grupę, kurią subūrė Miuncheno Saugumo Konferencija ir Korber fondas.

Komentuoja tarptautinės politikos aktualijas, yra parengęs autorinių tekstų CNN, Chicago Tribune, Berlingske leidiniuose, cituotas BBC, Vokietijos, Prancūzijos, ir kitų šalių žiniasklaidoje.

Nuo 2019 m. kasmet DELFI rengiamose apklausose įvardijamas kaip antras arba trečias įtakingiausias visuomenininkas Lietuvoje. 2023 m. buvo apdovanotas DELFI Titanų prizu už tarptautinės politikos komentarus.

Kojala yra baigęs Politikos mokslų bakalauro ir Europos studijų magistro studijas VU TSPMI, diplomines Globalaus verslo studijas Oksfordo niversitete ir Verslo administravimo (MBA) magistro studijas Kembridžo universitete. Gavęs prestižinę Fulbrighto stipendiją mokėsi Harvardo universitete JAV (2017-2018).

Sritys

01 Lietuva
02 Europos Sąjunga
03 NATO
04 JAV

Autoriaus publikacijos

Daugiau publikacijų

Susiję analitikai ir ekspertai

Edward Lucas Asocijuotas ekspertas

Buvęs britų savaitraščio „The Economist“ vyresnysis redaktorius, yra nereziduojantiis CEPA vyresnysis analitikas.

Denis Cenusa Asocijuotas ekspertas

RESC asocijuotasis ekspertas ir Vokietijos Gyseno Justo Lybigo universiteto politikos mokslų instituto mokslinis darbuotojas ir doktorantas, tiriantis pasaulinę valdyseną bei valstybių ES kaimynystėje atsparumą.

Tomas Janeliūnas Vyr. tyrimų vadovas

Vilniaus universtiteto, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius.

Maksimas Milta Asocijuotas ekspertas

JAV Vokietijos Maršalo fondo ReThink.CEE programos tyrėjas ir buvęs Europos humanitarinio universiteto Komunikacijos ir plėtros vadovas. Tyrinėja Baltarusijos procesus.