Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose

Linas Kojala

Direktorius
Biografija

Linas Kojala RESC direktoriumi paskirtas 2016 metų liepos mėnesį, 2021 m. paskirtas antrai kadencijai. Iki tol dirbo RESC politikos analitiku. L. Kojala taip pat yra Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojas, Asocijuotas ekspertas (Associate) Harvardo universiteto Daviso Rusijos ir Eurazijos studijų centro Derybų grupėje (Negotiation Task Force) (JAV), apžvalgininkas įvairiose Lietuvos žiniasklaidos priemonėse.

2020 m. L. Kojala buvo Asocijuotas Tyrėjas (Research Fellow) analitiniame centre „Foreign Policy Research Institute“ (JAV). 2019 metais pristatė knygą „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ (Tyto Alba), 2020 m. išleido knygą „Baltieji rūmai ir Lietuva: Bushas, Obama, Trumpas..?“ (Tyto Alba). 2023 m. buvo įtrauktas į Miuncheno jaunųjų lyderių (Munich Young Leaders) grupę, kurią subūrė Miuncheno Saugumo Konferencija ir Korber fondas.

Komentuoja tarptautinės politikos aktualijas Lietuvos ir užsienio žiniasklaidoje, yra parengęs tekstų ar komentarų tokiose žiniasklaidos priemonėse kaip CNN, Chicago Tribune, Berlingske, taip pat BBC, Vokietijos, Prancūzijos, Nyderlandų visuomeniniams transliuotojams.

2020 m. DELFI portalo surengtoje apklausoje pripažintas ketvirtu įtakingiausiu Lietuvos visuomenininku, 2019 m. ir 2021 m. toje pačioje apklausoje užėmė trečią, 2022 – antrą vietą. 2023 m. buvo apdovanotas Titanų prizu, skiriamu DELFI, už tarptautinės politikos akiračius.

L. Kojala yra baigęs politikos mokslų bakalauro ir Europos studijų magistro studijas VU TSPMI, taip pat diplomines globalaus verslo studijas Oksfordo (Jungtinė Karalystė) universitete. Šiuo metu studijuoja vadovų verslo administravimo magistro (EMBA) programoje Kembridžo universitete (Jungtinė Karalystė). Gavęs prestižinę Fulbrighto stipendiją mokėsi Harvardo universitete JAV (2017-2018).

Sritys

01 Lietuva
02 Europos Sąjunga
03 NATO
04 JAV

Autoriaus publikacijos

Daugiau publikacijų

Susiję analitikai ir ekspertai

Edward Lucas Asocijuotas ekspertas

Buvęs britų savaitraščio „The Economist“ vyresnysis redaktorius, yra nereziduojantiis CEPA vyresnysis analitikas.

Denis Cenusa Asocijuotas ekspertas

RESC asocijuotasis ekspertas ir Vokietijos Gyseno Justo Lybigo universiteto politikos mokslų instituto mokslinis darbuotojas ir doktorantas, tiriantis pasaulinę valdyseną bei valstybių ES kaimynystėje atsparumą.

Tomas Janeliūnas Vyr. tyrimų vadovas

Vilniaus universtiteto, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius.

Maksimas Milta Asocijuotas ekspertas

JAV Vokietijos Maršalo fondo ReThink.CEE programos tyrėjas ir buvęs Europos humanitarinio universiteto Komunikacijos ir plėtros vadovas. Tyrinėja Baltarusijos procesus.