Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose
Įvykiai Geg 30, 2024

RESC apsilankė delegacija iš Ukrainos Aukščiausiosios Rados

Gegužės 30 d. Rytų Europos studijų centre organizavome diskusiją, skirtą Ukrainos europinei integracijai ir kitoms su šalimi susijusioms temoms. Pokalbyje dalyvavo sprendimų priėmėjų delegacija iš Ukrainos parlamento bei nevyriausybinės organizacijos ,,Mėlyna ir geltona” įkūrėjas Jonas Ohmanas.

Viena svarbiausių pokalbiyje aptartų temų – įvairūs Ukrainos stojimo į ES akcentai, nuo iššūkių, kilsiančių integruojant Ukrainos žemės ūkį į bendrą ES žemės ūkio mehcanizmą, iškylantis konkurencinis aspektas šioje srityje su tokiomis šalimis, kaip, pavyzdžiui Lenkija, iki Ukrainos siekio integruoti ES teisę į savo teisinę sistemą. Kalbant apie reformas pabrėžta, jog nors vyksta intensyvūs darbai įvairiose srityse, siekiant įgyvendinti vadinamuosius Kopenhagos kriterijus, Ukrainos vidaus politikos dinamikoje vis dar yra nemažai kliūčių, kurios gali trukdyti spartesniai integracijai į europinę architektūrą.

Taip pat, kalbant apie karo dinamiką buvo pabrėžtas ypač didelis Lietuvos indėlis teikiant pagalbą Ukrainai, tačiau teigta, jog siekdama pergalės ir prisijungimo prie ES bei NATO, Ukrainai be išorinių veiksnių dar svarbiau bus vidaus politikos reformos ir efektyvesnis tvarkymasis namuose.