Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose
Įvykiai Bal 30, 2024

Užsienio ir nacionalinio saugumo politikos prioritetus RESC pristatė kandidatas į Prezidentus I. Vėgėlė

Nuotraukos šaltinis: D. Kudriavcev/Fotodiena

Balandžio 30 d. Rytų Europos studijų centre lankėsi LR Prezidento posto siekiantis kandidatas Ignas Vėgėlė, pristatęs pagrindines savo programos užsienio politikos ir nacionalinio saugumo nuostatas.

„Bet kokia užsienio politika yra pagrįsta dviem pagrindiniais principais – valstybės saugumu ir ekonominiais ryšiais, plėtra“, – pabrėžė kandidatas.

Kalbėdamas apie Lietuvos santykį su tarptautinėmis organizacijomis, jis teigė, jog Lietuva turi išliktii suvereni ir perduoti kuo mažiau savo galių kitur. Užsienio politika turi būti vykdoma taip, jog visada būtų užtikrintas Lietuvos savarankiškumas ir suverenumas.

Taip pat pristatytas kandidato požiūris į Lietuvos narystės ES naudą, bendrijos reformavimą ateityje, siūlymus keisti institucijų sandarą ir atsisakyti veto teisės.

Diskutuodamas saugumo klausimais, I. Vėgėlė pabrėžė, jog stiprindama savo saugumą, Lietuvą tuo pat metu privalo siekti atgrasyti bet kokį konfliktą šalies viduje. Ilgalaikė strategija Baltarusijos atžvilgiu ir Ukrainos saugumas taip pat išskirti kaip Lietuvos saugumą stiprinantys veiksniai.

Nuotraukų autorius D. Kudriavcev/Fotodiena.