Kinijos tyrimų programa  

LIETUVOS IR KINIJOS ATSISIEJIMAS TRANSATLANTINIO SUARTĖJIMO SĄLYGOMIS

Analitinė studija
(2021 m. rugpjūtis)

Skaityti

The Dragon and the Knight: China’s growing presence in Lithuania

Analitinė studija
(2020 m. vasaris)

Skaityti

KINIJOS IR LIETUVOS SANTYKIAI 2020 M.: NUSIMETANT KAUKES?

Analitinė studija
(2021 m. sausis)

Skaityti

THE CRUMBLING EASTERN EUROPEAN “PEARL” WITHIN THE BRI STRATEGY: CHINESE DOMESTIC MEDIA’S COVERAGE OF THE 2020 BELARUSIAN PROTESTS AND BILATERAL TIES

(2020 m.)

Skaityti

Rytų Europos studijų centras pristato  2019 m. įkurtą Kinijos tyrimų programą

2019 metų pradžioje įkurta Rytų Europos studijų centro Kinijos tyrimų programa analizuoja politinius, ekonominius, sociokultūrinius procesus, sietinus su Kinija ir jos vykdoma užsienio politika. Publikacijomis ir renginiais siekiama gilinti supratimą apie Kinijos strateginius ir geopolitinius tikslus, jų poveikį Europai ir transatlantiniams santykiams, taip pat Lietuvos strateginiams tikslams.

Tyrimų programą koordinuoja Rytų Europos studijų centro analitikai bei asocijuoti ekspertai. 

Šiandieniniai tarptautiniai procesai ir jų analizė yra nebeįsivaizduojama be Kinijos. Tai aktualu ir ekonominiame, ir geopolitiniame, ir saugumo kontekste. Todėl sieksime įgyti didesnę kompetenciją analizuojant šias temas, suburiant ryškiausius srities ekspertus ir sukuriant terpę jų glaudesniam bendradarbiavimui. Tiesa, neapsiribosime vien Kinija – žvelgsime į platesnius procesus visame Azijos žemyne.

Linas Kojala, Rytų Europos studijų centro direktorius

Asocijuoti ekspertai:

Raigirdas Boruta

Raigirdas Boruta

Baigė Centrinės Lanos kasos universitetą, igijęs Azijos ir Ramiojo vandenyno studijų bakalauro laipsnį (kinų kalba). Boruta taip pat turi Sičuano universiteto (KLR) tarptautinių santykių magistro laipsnį.

Konstantinas Andrijauskas

Konstantinas Andrijauskas

Azijos studijų ir tarptautinės politikos docentas Vilniaus universitete (Lietuva); buvęs vyresnysis vizituojantis mokslininkas Kinijos Fudan (Šanchajus, 2011) ir Zhejiang (Hangzhou, 2013) universitetuose, taip pat Kolumbijos universitete (Niujorkas, JAV, 2017, Fulbright Scholar programa); dviejų  knygų apie šiuolaikinius Kinijos, Rusijos ir Indijos santykius (2016 m.) ir priešmodernistinių neeuropietiškų civilizacijų istorijos (2018 m. bendraautorystė) autorius.