Kinijos tyrimų programa  

Rytų Europos studijų centras pristato  2019 m. įkurtą Kinijos tyrimų programą

2019 metų pradžioje įkurta Rytų Europos studijų centro Kinijos tyrimų programa analizuoja politinius, ekonominius, sociokultūrinius procesus, sietinus su Kinija ir jos vykdoma užsienio politika. Publikacijomis ir renginiais siekiama gilinti supratimą apie Kinijos strateginius ir geopolitinius tikslus, jų poveikį Europai ir transatlantiniams santykiams, taip pat Lietuvos strateginiams tikslams.

Tyrimų programą koordinuoja Rytų Europos studijų centro analitikai bei asocijuoti ekspertai. 

Kinijos Programos analitinės studijos ir straipsniai:

Šiandieniniai tarptautiniai procesai ir jų analizė yra nebeįsivaizduojama be Kinijos. Tai aktualu ir ekonominiame, ir geopolitiniame, ir saugumo kontekste. Todėl sieksime įgyti didesnę kompetenciją analizuojant šias temas, suburiant ryškiausius srities ekspertus ir sukuriant terpę jų glaudesniam bendradarbiavimui. Tiesa, neapsiribosime vien Kinija – žvelgsime į platesnius procesus visame Azijos žemyne.

Linas Kojala

Rytų Europos studijų centro direktorius

Kinijos Programos asocijuoti ekspertai:

Konstantinas Andrijauskas – Azijos studijų ir tarptautinės politikos docentas Vilniaus universitete (Lietuva); buvęs vyresnysis vizituojantis mokslininkas Kinijos Fudan (Šanchajus, 2011) ir Zhejiang (Hangzhou, 2013) universitetuose, taip pat Kolumbijos universitete (Niujorkas, JAV, 2017, Fulbright Scholar programa); dviejų  knygų apie šiuolaikinius Kinijos, Rusijos ir Indijos santykius (2016 m.) ir priešmodernistinių neeuropietiškų civilizacijų istorijos (2018 m. bendraautorystė) autorius.

 

 

 

 

 

Raigirdas Boruta – baigė Centrinės Lanos kasos universitetą, igijęs Azijos ir Ramiojo vandenyno studijų bakalauro laipsnį (kinų kalba). Boruta taip pat turi Sičuano universiteto (KLR) tarptautinių santykių magistro laipsnį.