Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose
Apžvalga Kov 21, 2022

Baltarusijos tendencijos 2022-1

Pagrindiniai akcentai:

  • Baltarusijos kariuomenėje vyrauja didelis pasipriešinimas įsitraukimui į karinius veiksmus Ukrainoje, o kariuomenės vadai siekia išvengti sausumos pajėgų siuntimo į Ukrainą.
  • Naujoji Baltarusijos Konstitucija panaikina Baltarusijos, kaip neutralios valstybės, statusą ir sukuria naujų mechanizmų, kurie leidžia Aleksandrui Lukašenkai išlaikyti valdžią net ir po prezidento kadencijos pabaigos.
  • Nelegalios migracijos krizė buvo suvaldyta ir nebėra prioritetine Lietuvos saugumo darbotvarkės dalimi, tačiau nelegalios migracijos atvejai pasienyje su Baltarusija vis dar yra fiksuojami.
  • Prognozuojama, kad naujieji Rusijai ir Baltarusijai pritaikyti sankcijų paketai šiose šalyse sukels ekonominę recesiją.
  • Baltarusijoje vis labiau ribojama saviraiškos ir žiniasklaidos laivė uždraudžiant alternatyvius informacijos šaltinius bei galimybę pasisakyti karo Ukrainoje tema.

Andrius Prochorenko baigė Vilniaus universitetą, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą, viešosios politikos analizės magistro programą, RESC jau yra sukaupęs 3 metų darbo patirtį. Andrius domisi politine ekonomika ir RESC yra atsakingas tarptautinių projektų, susijusių su hibridinėmis grėsmėmis, informaciniais karais ir Rytų partnerystės šalių raida vykdymą, taip pat jų paraiškų ir ataskaitų paruošimą. Jis taip pat prisideda prie aukšto lygio politinių renginių ir konferencijų organizavimo, kitų nacionalinių ir tarptautinių projektų įgyvendinimo, yra mokslinių studijų bendraautorius, kalba anglų ir rusų kalbomis.

Dorota Sokolovska prie Rytų Europos studijų centro komandos prisijungė 2021 metų liepą. Vadovauja projektui, skirtam stiprinti Baltarusijos pilietinę visuomenę. Dorota taip pat prisideda prie analitinio turinio kūrimo, yra kelių studijų saugumo bei tarptautinių santykių temomis autorė. Turi profesionalią kelerių metų darbo žurnalistikoje patirtį. Šiuo metu studijuoja Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, domisi politine filosofija bei idėjų istorija.