Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose
Naujienlaiškis Bir 02, 2023

Birželio 2 d. RESC naujienlaiškis

Nuotraukos šaltinis: Sachelle Babbar / Scanpix
Santrauka

Sveiki skaitantys savaitinį Rytų Europos studijų centro naujienlaiškį, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

  • Turkijos prezidentas R. Erdoganas užsitikrino naują kadenciją šalies vadovo poste.
  • Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalių bendradarbiavimo su NATO tema tampa vis labiau aktuali.

Turkijos prezidentas R. Erdoganas užsitikrino naują kadenciją šalies vadovo poste

Turkijos prezidentas R. Erdoganas užsitikrino naują kadenciją šalies vadovo poste, laimėjęs prieš pasaulietinės opozicijos varžovą K. Kilicdaroglu. Pasak Centro direktoriaus L. Kojalos, Erdogano pergalė gali turėti įtakos Švedijos stojimo į NATO ratifikavimo procesui: „Iki Viršūnių susitikimo Vilniuje atsiveria galimybių langas, visoms pusėms turint interesą juo pasinaudoti. Klausimas, ar bus surastas tinkamas balansas.“ Plačiau apie Erdogano pergalės reikšmę taip pat komentavo RESC projektų vadovas J. Kulys.

Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalių bendradarbiavimo su NATO tema tampa vis labiau aktuali

Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalių bendradarbiavimo su NATO tema tampa vis labiau aktuali. Apie tai naujausioje RESC analitinėje apžvalgoje rašo V. Mačikėnaitė-Ambutavičienė. Partnerystės saugumo ir gynybos srityse pastarąjį dešimtmetį aktyviausiai buvo plėtojamos Japonijos pasiūlyto „laisvo ir atviro Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono“ (FOIP) formate tarp „bendraminčių“ šalių. Daugiausiai dėmesio skiriama jūrų saugumui, saugumui naujai iškylančiose srityse – kosmoso ar kibernetinei erdvėms, taip pat gynybos pramonės ryšių plėtra. Potencialas Lietuvai plėtoti partnerystes daugiausiai matomas kibernetinio saugumo bei kovos su dezinformacija srityse.

Apie Kissingerį ir NATO

Kojalos komentaras apie sudėtingą H. Kissingerio santykį su pagrindiniu pasaulyje saugumo aljansu: https://m.delfi.lt/ringas…

Apie Kosovą

Apie besitęsiančius protestus Kosove – interviu su RESC projektų vadovu J. Kuliu: https://www.ziniuradijas.lt/la…

Apie Rusijos praradimus

Politikos analitikas A. Roževič – apie Rusijos karinius praradimus istorinėje perspektyvoje: https://www.facebook.com/AdamR…

Simona yra Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto magistrantė. Simona prie Rytų Europos studijų centro komandos prisijungė 2021 metų rudenį ir šiuo metu yra atsakinga už renginių bei konferencijų organizavimą, prisideda prie projektų įgyvendinimo. Pagrindinės domėjimo sritys – karyba, nacionalinio saugumo ir gynybos politika.