Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose
Biuletenis Lie 07, 2023

Liepos 7 d. RESC naujienlaiškis

Santrauka

Sveiki skaitantys savaitinį Rytų Europos studijų centro naujienlaiškį, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų. Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, šios savaitės naujienlaiškyje pateikiame aktualiausius įvykius bei informaciją, susijusią su viršūnių susitikimu ir jo metu vykstančiu NATO Viešuoju forumu, kurį kartu su tarptautiniais partneriais organizuoja RESC.

  • Pagrindinė informacija apie NATO Viešąjį forumą
  • Artėjantis NATO viršūnių susitikimas svarbus ne tik Ukrainos, bet ir Aljanso saugumui

Pagrindinė informacija apie NATO Viešąjį forumą

NATO Viešasis forumas Vilniuje vyks jau kitą savaitę, liepos 11-12 dienomis, NATO viršūnių susitikimo metu. Jį bendrai organizuoja NATO, Rytų Europos studijų centras (Lietuva), Atlantic Council (JAV), German Marshall Fund of the United States (JAV) ir Munich Security Conference (Vokietija). Forumo metu vyks daugybė aukšto lygio diskusijų įvairiomis NATO viršūnių susitikimo darbotvarkės temomis. Kviečiame sekti oficialų NATO Viešojo forumo puslapį, kuriame skelbiama aktualiausia informacija apie renginį ir registruotis virtualiam dalyvavimui.

Artėjantis NATO viršūnių susitikimas svarbus ne tik Ukrainos, bet ir Aljanso saugumui

Ukraina neturėtų tikėtis pakvietimo į NATO Vilniuje vyksiančiame viršūnių susitikime, tačiau tai nereiškia, kad NATO šalių parama Ukrainai mažės. Tiesa, be sprendimų dėl Ukrainos, šis susitikimas bus itin svarbus ir visam NATO aljansui. „Esminis klausimas – NATO transformacija sugrįžtant į tokį parengties ir planavimo lygį, koks egzistavo Šaltojo karo metais. Su Rusijos visaapimančia invazija, NATO tikslas – užtikrinti savo narių saugumą, – tampa dar svarbesnis. Bet akivaizdu, kad priemonių, kurios egzistavo Šaltojo karo metais, nėra. Tam yra reikalingi nauji regioniniai planai, gynybos investicijų susitarimas bei tie pajėgumai, kurie yra reikalingi rytiniame sparne, kad jie egzistuotų ne tik popieriuje, bet ir praktiškai”, – kalbėjo RESC direktorius L. Kojala.

Diskusija be formalumų: „Kas, po galais, tas NATO?“

Kviečiame žiūrėti neformalios diskusijos „Kas, po galais, tas NATO?” įrašą, kurioje dalyvavo RESC direktorius L. Kojala kartu su nuomonės formuotoju Paul de Miko: https://www.lrt.lt/mediateka…

Diskusija „Kaip karas Ukrainoje pakeitė pasaulį?“

Vilniaus universiteto organizuotoje konferencijoje „Europos atsakas. Karas Ukrainoje ir nauji iššūkiai“ aukšto lygio diskusiją su esamais ir buvusiais Baltijos valstybių vadovais moderavo RESC direktorius L. Kojala. Kviečiame žiūrėti diskusijos įrašą: https://www.lrt.lt/mediateka…

Simona yra Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto magistrantė. Simona prie Rytų Europos studijų centro komandos prisijungė 2021 metų rudenį ir šiuo metu yra atsakinga už renginių bei konferencijų organizavimą, prisideda prie projektų įgyvendinimo. Pagrindinės domėjimo sritys – karyba, nacionalinio saugumo ir gynybos politika.