Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose

Publikacijos

Rytų Europos studijų centro (RESC) politikos apžvalgininkai ir tyrėjai nuolatos publikuoja tarptautinės politikos procesus ir Lietuvos vaidmenį juose apžvelgiančius leidinius. Tai – tyrimai, apžvalgos ir biuleteniai, aptariantys Vidurio ir Rytų Europos regiono aktualijas. Maloniai kviečiame skaityti, o tyrimus ir apžvalgas galite atsisiųsti.

Rūšiuoti pagal:
  • Išvalyti filtrą
Naujienlaiškis Bir 02, 2023
Birželio 2 d. RESC naujienlaiškis

Birželio 2 d. savaitinis Rytų Europos studijų centro naujienlaiškis, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

Simona Budrevičiūtė
Naujienlaiškis Geg 26, 2023
Gegužės 26 d. RESC naujienlaiškis

Gegužės 26 d. savaitinis Rytų Europos studijų centro naujienlaiškis, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

Simona Budrevičiūtė
Naujienlaiškis Geg 19, 2023
Gegužės 19 d. RESC naujienlaiškis

Gegužės 19 d. savaitinis Rytų Europos studijų centro naujienlaiškis, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

Simona Budrevičiūtė
Biuletenis Geg 16, 2023
Baltarusijos tendencijos 2023-8. Politinių kalinių mirtis ir dingimas

Nuo praėjusios savaitės Baltarusijoje viena pagrindinių diskusijų temų tapo Aliaksandro Lukašenkos sveikata. To priežastis – jo pasirodymas gegužės 9 d parado Maskvoje metu, kai A. Lukašenka nesugebėjo pėsčiomis nueiti 300 metrų, nepasirodė oficialiuose pusryčiuose Kremliuje ir vakare nepasakė savo tradicinės kalbos Minske.

Anton Achremov
Naujienlaiškis Geg 12, 2023
Gegužės 12 d. RESC naujienlaiškis

Gegužės 12 d. savaitinis Rytų Europos studijų centro naujienlaiškis, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

Simona Budrevičiūtė
Apžvalga Geg 11, 2023
Kinijos apžvalga 2023-3

Balandžio 5–7 d. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas kartu su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen viešėjo Kinijoje.

Raigirdas Boruta Elzė Pinelytė
Naujienlaiškis Geg 05, 2023
Gegužės 5 d. RESC naujienlaiškis

Gegužės 5 d. savaitinis Rytų Europos studijų centro naujienlaiškis, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

Simona Budrevičiūtė
Biuletenis Geg 03, 2023
Baltarusijos tendencijos 2023-07. Pavasarinis šaukimas Baltarusijoje

Balandžio 26 d. Baltarusijoje prasidėjo pavasario šaukimas į kariuomenę atlikti privalomosios karinės tarnybos. Pačią pirmąją dieną į kariuomenę buvo išsiųsta apie tūkstantį šauktinių. Šaukimas vyks iki gegužės 5 d., jo metu apie 40 tūkst. jaunuolių bus pašaukti atvykti į karinio komplektavimo skyrius.

Anton Achremov
Biuletenis Geg 02, 2023
Rusijos švelniosios galios krizė NVS ir Rytų partnerystės šalyse

Atsižvelgdama į objektyvų savo išorinio legitimumo nuosmukį, Rusija priėmė naują Užsienio politikos koncepciją, kurią paskelbė 2023 m. kovo mėnesį. Dokumente pabrėžiamas Rusijos humanitarinis bendradarbiavimas su pasauliu ir regionais, ypač tais, kuriuose ji tradiciškai darė įtaką.

Denis Cenusa
Naujienlaiškis Bal 28, 2023
Balandžio 28 d. RESC naujienlaiškis

Balandžio 28 d. savaitinis Rytų Europos studijų centro naujienlaiškis, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

Simona Budrevičiūtė