Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose

Publikacijos

Rytų Europos studijų centro (RESC) politikos apžvalgininkai ir tyrėjai nuolatos publikuoja tarptautinės politikos procesus ir Lietuvos vaidmenį juose apžvelgiančius leidinius. Tai – tyrimai, apžvalgos ir biuleteniai, aptariantys Vidurio ir Rytų Europos regiono aktualijas. Maloniai kviečiame skaityti, o tyrimus ir apžvalgas galite atsisiųsti.

Rūšiuoti pagal:
  • Išvalyti filtrą
Apžvalga Gru 05, 2023
Baltarusijos tendencijos 2023 – 17. „Belaruskalij“ ieškinys

Lapkričio 13 d. buvo pranešta, jog šių metų spalio mėnesį didžiausia Baltarusijos kalio įmonė „Belaruskalij“ pateikė į tarptautinį arbitražą 1 mlrd. eurų vertės ieškinį prieš Lietuvą dėl jai taikomo draudimo vežti kalio trąšas per Lietuvos uostus. Bendrovė teigia, kad šiuo draudimu Lietuva padarė bendrovei žalą ir pažeidė tarptautines prekybos ir laisvo prekių judėjimo taisykles, o taip pat 1999 m. dvišalį susitarimą dėl investicijų apsaugos.

Anton Achremov
Naujienlaiškis Gru 01, 2023
Gruodžio 1 d. RESC naujienlaiškis

Gruodžio 1 d. savaitinis Rytų Europos studijų centro naujienlaiškis, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

Simona Budrevičiūtė
Naujienlaiškis Lap 24, 2023
Lapkričio 24 d. RESC naujienlaiškis

Lapkričio 24 d. savaitinis Rytų Europos studijų centro naujienlaiškis, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

Simona Budrevičiūtė
Tyrimas Lap 24, 2023
Migrantų iš Ukrainos adaptacija ir integracija Lietuvoje

Šiame tyrime analizuojama po 2022 m. vasario 24 d. į Lietuvą atvykusių ukrainiečių adaptacija šalyje. Juo siekiama išryškinti pagrindines problemas ir iššūkius, su kuriais Lietuvoje susiduria ukrainiečiai.

Apžvalga Lap 21, 2023
Minsko Ekspresas. Galia ir vertikalė Baltarusijoje

Naujoje „Minsko ekspreso” tinklalaidės serijoje (anglų k.) Brian Whitmore iš Atlantic Council dalijasi savo perspektyva apie Baltarusijos valdžios vertikalės dekonstravimą. Kas yra „Lukašenkos dilema”? Ar Kremlius absorbuos Baltarusiją? Ką gali padaryti Vakarai, kad Baltarusijoje būtų paleisti daugiau nei 1500 politinių kalinių? Kuo Lukašenkos valdžios vertikalė tokia unikali?

Naujienlaiškis Lap 17, 2023
Lapkričio 17 d. RESC naujienlaiškis

Lapkričio 17 d. savaitinis Rytų Europos studijų centro naujienlaiškis, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

Simona Budrevičiūtė
Naujienlaiškis Lap 10, 2023
Lapkričio 10 d. RESC naujienlaiškis

Lapkričio 10 d. savaitinis Rytų Europos studijų centro naujienlaiškis, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

Simona Budrevičiūtė
Apžvalga Lap 07, 2023
Kinijos apžvalga 2023-9. Juostos ir kelio iniciatyvos dešimtmetis

Rugsėjo 28 d. JAV valstybės departamento Pasaulinės veiklos centras išplatino specialiąją ataskaitą apie Kinijos veiklą siekiant performuoti pasaulinę informacinę aplinką. Ataskaitoje Kinija kaltinama dėl „apgaulingų ir prievartinių metodų“ naudojimo siekiant „daryti įtaką tarptautinei aplinkai“. Savo ruožtu Kinijos užsienio reikalų ministerija griežtai sukritikavo ataskaitą ir pavadino Jungtines Amerikos Valstijas „melo imperija“, pridėdama, kad „būtent JAV pavertė pasaulinę informacijos erdvę ginklu“.

Raigirdas Boruta Elzė Pinelytė
Apžvalga Lap 07, 2023
Apklausa: tarp pasaulio lyderių lietuviai ir toliau palankiausiai vertina V. Zelenskį

Rytų Europos studijų centro (RESC) užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa parodė, jog ir šiemet tarp žinomiausių pasaulio lyderių daugiausiai palankumo sulaukia Ukrainos prezidentas Vlodymiras Zelenskis. Jis vidutiniškai vertinamas 7,3 balo iš 10 galimų. Prieš metus V. Zelenskio vertinimas siekė 7,8 balo.

Tomas Janeliūnas Adam Roževič
Apžvalga Lap 07, 2023
Minsko Ekspresas. Baltarusija autokratijų pasaulyje

Naujoje „Minsko ekspresas” tinklalaidės serijoje (anglų k.) Voriko universiteto profesorė Elena Korosteleva pristato naują knygą „Baltarusija XXI amžiuje. Tarp diktatūros ir demokratijos” ir dalijasi įžvalgomis apie tai, kaip kylančių pasaulio autokratijų kontekste atrodo Baltarusija. Kiek eksportuojama Aliaksandro Lukašenkos autokratinio valdymo praktika? Ar yra perspektyvų studijoms apie Baltarusiją ir, bendrai, pačiai Baltarusijos valstybei?

Naujienlaiškis Lap 03, 2023
Lapkričio 3 d. RESC naujienlaiškis

Lapkričio 3 d. savaitinis Rytų Europos studijų centro naujienlaiškis, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

Simona Budrevičiūtė