Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose

Publikacijos

Rytų Europos studijų centro (RESC) politikos apžvalgininkai ir tyrėjai nuolatos publikuoja tarptautinės politikos procesus ir Lietuvos vaidmenį juose apžvelgiančius leidinius. Tai – tyrimai, apžvalgos ir biuleteniai, aptariantys Vidurio ir Rytų Europos regiono aktualijas. Maloniai kviečiame skaityti, o tyrimus ir apžvalgas galite atsisiųsti.

Rūšiuoti pagal:
  • Išvalyti filtrą
Biuletenis Kov 13, 2023
Ką rodo Sakartvelo protestai?

Kovo 10 d. Tbilisio gatvėse tvyrojo šventinė nuotaika – po masinių trijų dienų protestų ir tarptautinės bendruomenės raginimų Sakartvelo valdantieji atšaukė kontraversišką įstatymo projektą dėl užsienio agentų.

Renata Skardžiūtė-Kereselidze
Biuletenis Vas 22, 2023
Po metų: karo Ukrainoje pamokos Lietuvai

Lietuvos atveju rizika netinkamai įvertinti Rusijos ir Ukrainos karybos patirtis yra dar didesnė, nes skiriasi valstybės dydis, gyventojų skaičius, geografinės sąlygos, operacinis teritorijos gylis ir kiti veiksniai, dėl kurių karas Lietuvos teritorijoje būtų visai kitoks.

Egidijus Papečkys
Biuletenis Gru 29, 2022
Kodėl neišsipildė optimistinės prognozės

Pirmuosius karo mėnesius buvo kartojama, kad Rusija nesirįš mobilizacijai, o jei vis dėlto ryžtųsi, tai jos politiniam režimui būtų suduotas toks smūgis, kurį jam vargu ar pavyktų atlaikyti.

Apžvalga Rgs 13, 2021
Lietuvos interesai Vakarų Balkanuose ir ES plėtros perspektyvos

Dėl geografinio artumo ir svarbios strateginės pozicijos Vakarų Balkanų regiono stabilumas yra nepaprastai svarbus euroatlantinei erdvei, tačiau pastaruoju metu nerimą kelia ten pastebimas demokratijos nuosmukis, auganti socialinė ir etninė įtampa ir aktyviau veikiantys išorės veikėjai (ypač Rusija ir Kinija, bet taip pat Turkija, Jungtiniai Arabų Emyratai).

Lina Strupinskienė
Biuletenis Lap 08, 2020
Sakartvelo parlamento rinkimų apžvalga

asaulyje siaučiant pandemijai ir vykstant konfliktui kaimyniniame Kalnų Karabache, Sakartvele buvo renkamas šios valstybės parlamentas.