Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose

Publikacijos

Rytų Europos studijų centro (RESC) politikos apžvalgininkai ir tyrėjai nuolatos publikuoja tarptautinės politikos procesus ir Lietuvos vaidmenį juose apžvelgiančius leidinius. Tai – tyrimai, apžvalgos ir biuleteniai, aptariantys Vidurio ir Rytų Europos regiono aktualijas. Maloniai kviečiame skaityti, o tyrimus ir apžvalgas galite atsisiųsti.

Rūšiuoti pagal:
  • Išvalyti filtrą
Biuletenis Rgs 19, 2023
Baltarusijos tendencijos 2023-14. Baltarusija užsidaro?

Rugsėjo 6 d. įsigaliojo naujas A. Lukašenkos dekretas, kuriuo buvo panaikinta anksčiau egzistavosi galimybė užsienyje esantiems Baltarusijos piliečiams keisti pasus ambasadose ir konsulatuose. Nuo šiol tai bus galima daryti tik pačioje Baltarusijoje pagal oficialią registracijos vietą.

Anton Achremov
Biuletenis Rgp 01, 2023
Baltarusijos tendencijos 2023-12. Vagneris Baltarusijoje

Po nesėkmingo birželio 24 d. maišto Rusijoje pranešus, kad Vagner grupuotės samdiniai persikraustys į Baltarusiją, jau birželio 30 d. palydovų nuotraukose buvo matomos palapinių miestelio statybos Mogiliovo srityje, Cel kaimo poligone.

Anton Achremov
Biuletenis Bir 27, 2023
Baltarusijos tendencijos 2023-11. Reakcijos į nesėkmingą Prigožino maištą

Birželio 23 d. naktį Rusijoje prasidėjus J. Prigožino samdinių maištui, Kalinausko pulko vadas bei Svetlana Cichanouskaja iš ryto paskelbė du nesusietus kreipimus, raginančius Baltarusijos kariuomenę nesivelti į įvykius Rusijoje, o baltarusius būti pasirengusius „ryžtingiems veiksmams“.

Anton Achremov
Biuletenis Geg 16, 2023
Baltarusijos tendencijos 2023-8. Politinių kalinių mirtis ir dingimas

Nuo praėjusios savaitės Baltarusijoje viena pagrindinių diskusijų temų tapo Aliaksandro Lukašenkos sveikata. To priežastis – jo pasirodymas gegužės 9 d parado Maskvoje metu, kai A. Lukašenka nesugebėjo pėsčiomis nueiti 300 metrų, nepasirodė oficialiuose pusryčiuose Kremliuje ir vakare nepasakė savo tradicinės kalbos Minske.

Anton Achremov
Biuletenis Geg 03, 2023
Baltarusijos tendencijos 2023-07. Pavasarinis šaukimas Baltarusijoje

Balandžio 26 d. Baltarusijoje prasidėjo pavasario šaukimas į kariuomenę atlikti privalomosios karinės tarnybos. Pačią pirmąją dieną į kariuomenę buvo išsiųsta apie tūkstantį šauktinių. Šaukimas vyks iki gegužės 5 d., jo metu apie 40 tūkst. jaunuolių bus pašaukti atvykti į karinio komplektavimo skyrius.

Anton Achremov
Biuletenis Bal 04, 2023
Baltarusijos tendencijos 2023-05

Kovo 25 d. Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija ruošiasi Baltarusijoje dislokuoti taktinį atominį ginklą nuo šių metų liepos 1 d., kuomet bus užbaigti saugyklų statymo darbai.

Anton Achremov
Biuletenis Kov 29, 2023
Baltarusijos tendencijos 2023-04

Praėjus dienai po vizito JAV valstybės departamentas pareiškė, kad A. Lukašenkos vizitą į Iraną vertina gilėjančių Teherano ir Maskvos santykių kontekste.

Anton Achremov
Biuletenis Kov 08, 2023
Baltarusijos tendencijos 2023-03

Kovo 2 d. baigėsi A. Lukašenkos trijų dienų vizitas Kinijoje, kurio metu jis susitiko su Kinijos Liaudies Respublikos premjeru Li Kečiangu ir Kinijos lyderiu Si Dzinpingu.

Anton Achremov