Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose

Baltarusijos programa

Publikacijomis ir renginiais siekiama gilinti supratimą apie Baltarusijos strateginius ir geopolitinius tikslus, jų poveikį Europai ir transatlantiniams santykiams, taip pat Lietuvos strateginiams tikslams.  Kviečiame skaityti.

Apžvalga Lie 07, 2022
Baltarusijos tendencijos 2022-2

Prognozuojama, kad dėl sankcijų poveikio Baltarusijos ekonomika kasmet gali prarasti 16–18 mlrd. JAV dolerių, o 2022 m. galima tikėtis net 4,1 proc. šalies BVP smukimo.

Andrius Prochorenko Anton Achremov
Apžvalga Kov 21, 2022
Baltarusijos tendencijos 2022-1

Baltarusijos kariuomenėje vyrauja didelis pasipriešinimas įsitraukimui į karinius veiksmus Ukrainoje, o kariuomenės vadai siekia išvengti sausumos pajėgų siuntimo į Ukrainą.

Andrius Prochorenko Dorota Sokolovska
Apžvalga Gru 20, 2021
Baltarusijos tendencijos 2021/3

Greta migrantų krizės ir bandymų ją sureguliuoti svarbesni nagrinėjamo laikotarpio išoriniai įvykiai buvo „Zapad 2021“ karinės pratybos bei Baltarusijos ir Rusijos sąjunginės valstybės integracinių programų patvirtinimas.

Laurynas Jonavičius
Apžvalga Rgp 07, 2021
Baltarusijos tendencijos 2021/2

A. Lukašenkos siunčiamos užuominos apie pasirengimą derėtis su Vakarais be išankstinių sąlygų negali būti laikomos nuoširdžiomis. Priešingai, užsienio politika tampa visiškai vienkryptė.

Laurynas Jonavičius
Susijusios publikacijos

Apie Baltarusijos programą

2021 metų pradžioje įkurta Rytų Europos studijų centro Baltarusijos tyrimų programa analizuoja politinius, ekonominius, sociokultūrinius procesus. Tyrimų programą koordinuoja Rytų Europos studijų centro analitikai bei asocijuoti ekspertai.

Baltarusijos programos ekspertai

Laurynas Jonavičius

Laurynas Jonavičius yra RESC asocijuotasis ekspertas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas. Jo tyrimai apima Rusijos Federacijos ir posovietinių šalių politinius įvykius ir užsienio politiką. Vilniaus universitete įgijo tarptautinių santykių ir politikos mokslų daktaro laipsnį. Dėsto kursus „Rusijos studijos“, „Rusijos politika ir ekonomika postmoderniame pasaulyje“ ir „Ukrainos ir Baltarusijos studijos“. 2009–2014 m. dirbo Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėju užsienio politikos klausimais.

Maksimas Milta

JAV Vokietijos Maršalo fondo ReThink.CEE programos tyrėjas ir buvęs Europos humanitarinio universiteto Komunikacijos ir plėtros vadovas. Jo komentarai Baltarusijos tema pasirodydavo Baltijos šalių, Nyderlandų, Vokietijos visuomeninių transliuotojų, Le Figaro, Times Higher Education, BBC World News ir The New York Times reportažuose ir straipsniuose. Už analitiką 2020 metų Baltarusijos prezidento rinkimų metu Maksimas tapo kasmetinio Delfi redakcijos „Titano“ apdovanojimo laureatu. Maksimas įgijo politikos mokslų magistro laipsnį Vilniaus universitete. Šiuo metu jis yra Jeilio universiteto Europos ir Rusijos studijų programos magistrantas.