Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose
Įvykiai Bir 16, 2022

Belarusian Association of Research Centres susitikimas

Gegužės mėnesį vyko organizacijos BARC – Belarusian Association of Research Centres – susitikimas. Renginys organizuotas projekto “Promoting ties between the Belarusian and Lithuanian expert communities” rėmuose, kuris yra finansuojamas iš Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų ir vykdomas Rytų Europos studijų centro kartu su organizacija BARC (Belarusian Association of Research Centres).

Susitikimo metu spręsti vidiniai organizacijos klausimai bei rengtos diskusijos bei diskusijos su išorės svečiais. Aptarta Baltarusijos akademinių bendruomenių ateitis, Baltarusijos-Ukrainos ir Baltarusijos-Lietuvos santykių ateitis karo Ukrainoje ir politinės krizės Baltarusijoje kontekste. Prieita sutarimo, kad didesnis bendradarbiavimas tarp Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos ekspertų yra būtinas, siekiant įveikti karo ir autokratinių režimų keliamus sunkumus regione. Taip pat diskutuota, kaip istorinis Baltarusijos valdžios posūkis pakeitė Baltarusijos visuomenę ir istorijos tyrimus bei keltas klausimas, ar įmanomi tyrimai politinės krizės ir karo kontekste.

Diskusijų dalyviai: Pavel Slunkin (ECFR), Maksimas Milta (EESC asocijuotas analitikas), Andrius Prochorenko (EESC), Piotr Rudkouski (filosofijos mokslų daktaras, BISS), Yan Auseyushkin (žurnalistas, iSANS), Hennadiy Maksak (Ukrainian Prism), Ihar Tyshkevich (Ukrainian Institute for the Future), Andrei Kazakevich (politikos mokslų daktaras, Political Sphere) Ales Pashkevich (istorijos mokslų daktaras, Nasha Niva) Valery Bulhakau (filosofijos mokslų daktaras, ARCHE magazine), Tomasz Blaszczak (istorijos mokslų daktaras, VDU), Filip Bikanau (nepriklausomas sociologas), Dzmitry Kruk (BEROC), Aliaksandr Hancharonak (BEROC), Alexei Lastouski (sociologijos mokslų daktaras, “Political Sphere”).