Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose
Įvykiai Kov 14, 2024

Diskusija „Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos politika Baltarusijos atžvilgiu ir ką galime padaryti dėl Baltarusijos nepriklausomybės“

Kovo 14 d. RESC vyko diskusija  „Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos politika Baltarusijos atžvilgiu ir ką galime padaryti dėl Baltarusijos nepriklausomybės“, kurioje savo įžvalgomis dalijosi politologas, VU TSPMI dėstytojas, dr. Mariusz Antonowicz. Renginį moderavo RESC politikos analitikas Adam Roževič.

Diskusijos metu daugiausia dėmesio skirta įvertinti Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos politikos Baltarusijos atžvilgiu skirtumus ir bandymus laikui bėgant šias pozicijas koordinuoti, norint tapti ,,vartų saugotojomis“ (angl. gatekeepers) į Europą. Aptarti praktiniai veiksmai, pavyzdžiui, energetikos sektoriuje, dvišalės pastangos, kurių valstybės ėmėsi, siekdamos stiprinti Baltarusijos suverenitetą.

Kalbant apie ateitį ir ką dar galima nuveikti, siekiant Baltarusijos nepriklausomybės, pabrėžta būtinybė išskirti aiškias sąlygas, ką Baltarusija turi padaryti (pavyzdžiui, tolti nuo Rusijos, neremti karo prieš Ukrainą), taip pat didesnis dėmesys turėtų būti skiriamas sienų su Baltarusija priežiūrai. Santykiuose su šia valstybe taip pat svarbų vaidmenį turėtų užimti baltarusiai, kurie jau yra Lietuvoje ar kitose Europos valstybėse, pabrėždami savo pro-vakarietiškas, pro-europietiškas pozicijas.