Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose
Įvykiai Rgs 14, 2023

Diskusija „Saugumo politikos tendencijos po NATO Viršūnių susitikimo“

Rytų Europos studijų centras pradeda naują renginių sezoną! Rugsėjo 12 d. vykusioje sezono atidaromojoje diskusijoje apie saugumo tendencijas po NATO Viršūnių susitikimo kalbėjo užsienio reikalų viceministras Jonas Survila, Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis ir prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys.

Renginio metu buvo aptarti įvairūs poslinkiai mūsų regiono ir pasaulinėje saugumo struktūroje po NATO Viršūnių susitikimo. Esminiai aptarti elementai buvo iššūkiai susiję su Vokietijos NATO brigada Lietuvoje, Vakarų ilgalaikės strategijos Rusijos karui prieš Ukrainą vystymasis ir Baltijos šalių vaidmuo tarpininkaujant tarp Vakarų ir Ukrainos stengiantis stiprinti dvipusius santykius.

Buvo įvertinti iššūkiai suprantant realią ir tikslią padėtį Ukrainoje ir pabrėžta būtinybė kritiškai vertinti turimą informaciją. Diskusijoje aptarta Lietuvos pozicija NATO sprendimų priėmimo procese ir akcentuota būtinybė efektyviai įgyvendinti priimtus sprendimus. Buvo pabrėžta kad Lietuvai būtina turėti sutelktą strateginę viziją, kuria remiantis galima būtų veikti ne tik analizės ir komentarų, bet ir institucinio augimo kontekste.