Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose
Naujienlaiškis Gru 15, 2023

Gruodžio 14 d. RESC naujienlaiškis

Santrauka

Sveiki skaitantys savaitinį Rytų Europos studijų centro naujienlaiškį, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

  • Įvyko Devintoji RESC metinė konferencija apie Lietuvos užsienio politiką
  • Apie kultūros paveldą Baltarusijoje

Įvyko Devintoji RESC metinė konferencija apie Lietuvos užsienio politiką

Gruodžio 12 dieną įvyko Devintoji RESC Metinė konferencija apie Lietuvos užsienio politiką. Joje tarptautinio lygio ekspertai aptarė svarbiausias užsienio ir saugumo politikos tendencijas – nuo karo Ukrainoje, artėjančio jubiliejinio kitų metų NATO viršūnių susitikimo Vašingtone, Vokietijos vaidmens Europos ir Lietuvos saugumo politikoje iki dirbtinio intelekto naudojimo. Pilną konferencijos įrašą galite peržiūrėti mūsų Youtube kanale.

Dėkojame mūsų partneriams Konrado Adenauerio fondui ir Baltijos-Amerikos Laisvės fondui bei visiems konferencijoje dalyvavusiems gyvai ir nuotoliniu būdu. Lauksime Jūsų kitais metais jubiliejinėje Dešimtoje RESC metinėje konferencijoje, kuri vyks 2024 metų gruodžio 10 dieną. Joje netrūks ypatingų svečių bei aktualių diskusijų. Pasižymėkite datą!

Apie kultūros paveldą Baltarusijoje

RESC asocijuoto analitiko M. Miltos vedamoje tinklalaidėje „Minsko ekspresas” (rusų k.) – apie kultūros paveldo politiką Baltarusijoje, ryšį tarp kultūros paveldo interpretavimo praktikų ir baltarusių europinės tapatybės bei politinės perspektyvos, pagrindines tyrimų tendencijas kultūros paveldo srityje Baltarusijoje bei Lietuvos-Baltarusijos bendradarbiavimą šiais klausimais: https://www.eesc.lt/publikacij…

Apie rinkimus JAV

RESC direktorius L. Kojala – apie galimus Respublikonų ir Demokratų kandidatus į prezidentus, jų reitingus ir alternatyvų jiems (ne)buvimą: https://www.lrt.lt/naujienos/n…

 

Su naujienlaiškiu sugrįšime jau kitais metais. Gražių artėjančių švenčių!

Simona yra Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto magistrantė. Simona prie Rytų Europos studijų centro komandos prisijungė 2021 metų rudenį ir šiuo metu yra atsakinga už renginių bei konferencijų organizavimą, prisideda prie projektų įgyvendinimo. Pagrindinės domėjimo sritys – karyba, nacionalinio saugumo ir gynybos politika.