Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose
Naujienlaiškis Gru 08, 2023

Gruodžio 8 d. RESC naujienlaiškis

Santrauka

Sveiki skaitantys savaitinį Rytų Europos studijų centro naujienlaiškį, kuriame rasite išsamią informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje ir už jos ribų.

  • Lietuvos Demokratijos tvarumo barometras 2023
  • Ukrainoje: V. Klyčo žodžių karas su Ukrainos prezidentu V. Zelenskiu

Kas įvyko

LIETUVOS Demokratijos tvarumo barometras 2023. Gruodžio 8 d. Rytų Europos studijų centre buvo pristatytas jau antrą kartą vykdomas tyrimas – Demokratijos tvarumo barometras. Tyrimo autorius – politikos mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Mažvydas Jastramskis. Demokratijos tvarumo barometras – tai indeksas, sudarytas iš keturių tarpinių indeksų, kuriais matuojamos skirtingos demokratijos vertinimo visuomenėje dimensijos: liberaliosios demokratijos elementų suvokimas, parama aktyviam demokratijos gynimui protestuose, pasitenkinimas demokratijos veikimu Lietuvoje (atstovavimu ir teisėmis) ir pasitikėjimas Lietuvos valstybės institucijomis.  Maloniai kviečiame SKAITYTI pilną publikaciją.

UKRAINOS naujienų akiratyje pasirodė žinios apie Kyjivo mero V. Klyčko žodžių karą su Ukrainos prezidentu V. Zelenskiu. „Demokratinėje valstybėje politinių lyderių tarpusavio santykiai dažnai komplikuoti. Tai gali rodyti, kad situacija yra pakankamai sveika, kad galia nėra uždominuota vieno ar kito asmens, priešingai nei sako Kyjivo meras. Kai vyksta atvira kova, atsiranda ir pasišaudymas žodžiais. Kita vertus, Ukraina yra ypatingoje situacijoje. Ji ginasi nuo agresijos. Jei bus sudarytas įspūdis, kad šalies politinė arena fragmentuojasi ir nėra galimybių efektyviai atremti pagrindinę grėsmę, tai sunkins Ukrainos gynybinius planus”- TEIGIA RESC direktorius L. Kojala.

Apie tai, kas svarbu

DEVINTOJI RESC METINĖ KONFERENCIJA apie Lietuvos užsienio politiką, skirta „Diplomatijos šefui“ Stasiui Lozoraičiui atminti, šiais metais vyks gruodžio 12 dieną. Konferencijos programą ir registracijos nuorodą rasite paspaudę ŠIĄ NUORODĄ. Kviečiame registruotis!

APIE KONFLIKTĄ TARP LENKIJOS IR UKRAINOS VEŽĖJŲ. RESC politikos analitikas A. Roževič dalijasi įžvalgomis apie nuo lapkričio pradžios besitęsiantį konfliktą tarp Lenkijos ir Ukrainos vilkikų vairuotojų: https://www.delfi.lt/video/tinklalaides…

APIE UKRAINOS ir MOLDOVOS NARYSTĘ ES. RESC projektų vadovas J. Kulys – apie ES sutarimą dėl Ukrainos ir Moldovos narystės ir galimus iššūkius: https://www.delfi.lt/news/daily/…