Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose
Įvykiai Vas 15, 2024

RESC susitikimas su Vokietijos kariuomenės karininkais

Vasario 15 d. Rytų Europos studijų centre (RESC) apsilankė vokiečių karininkų delegacija, kuri kartu su VU TSPMI dėstytoju, politologu dr. Mariusz Antonowicz dalyvavo pokalbyje apie svarbiausius regiono saugumo klausimus, renginį moderavo RESC projektų vadovas Justinas Kulys. Diskusijoje daugiausia dėmesio skirta regioninio bei Europos saugumo, Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo saugumo srityje temoms.

Pokalbio metu buvo gilintasi į tai, kaip Lenkija, Vokietija ir Lietuva tvarkosi su saugumo iššūkiais regione. Aptarta dvišalio ir Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo NATO kontekste svarba, Suvalkų koridoriaus klausimas bei galimi saugumo pokyčiai ateityje. Kaip vienas iš būdų užtikrinant regioninį saugumą pabrėžtas karinių industrijų tarp šių valstybių bendradarbiavimo didinimas ir kritinės infrastruktūros atsparumo užtikrinimas.

Kalbant apie Rusijos keliamas grėsmes ir karą Ukrainoje, diskusijos metu gilintasi į tokias svarbias temas kaip visuomenės atsparumas ir kova su dezinformacija, energetinės nepriklausomybės reikšmė bei branduolinio ginklo klausimai, taip pat aptarti potencialūs karo Ukrainoje ir režimo Rusijoje ateities scenarijai ir galimos jų implikacijos Europos saugumui.

Aptariant saugumo klausimus iš Lietuvos perspektyvos, daug dėmesio skirta Baltarusijos vaidmeniui santykyje su Rusija bei Lietuvos vaidmeniui palaikant opozicines Baltarusijos jėgas.