Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose
Apžvalga Spa 17, 2022

Baltarusijos tendencijos 2022-3

Santrauka

A. Lukašenkos režimas tęsia persekiojimą asmenų, susijusių su protestais per 2020 m. prezidento rinkimus, taip pat asmenų, viešai pasisakančių prieš Rusijos karą Ukrainoje. Prie Ukrainos sienų ir toliau nuolat vyksta Baltarusijos kariuomenės pratybos. Vis dėlto dauguma baltarusių nenori Baltarusijos kišimosi į karą jokia forma ir tiki, kad net gavusi įsakymą pereiti Ukrainos sieną kariuomenė jo nevykdytų.

Svarbiausi akcentai: 

  • Baltarusijos bendras BVP per pirmus septynis 2022 m. mėnesius sumažėjo 5,2 %, smarkiai smuko fizinė Baltarusijos užsienio prekybos apimtis, nors pinigine išraiška dėl infliacijos ji lieka artima 2021 m. lygiui.
  • A. Lukašenkos režimas tęsia persekiojimą asmenų, susijusių su protestais per 2020 m. prezidento rinkimus, taip pat asmenų, viešai pasisakančių prieš Rusijos karą Ukrainoje. Prie Ukrainos sienų ir toliau nuolat vyksta Baltarusijos kariuomenės pratybos. Vis dėlto dauguma baltarusių nenori Baltarusijos kišimosi į karą jokia forma ir tiki, kad net gavusi įsakymą pereiti Ukrainos sieną kariuomenė jo nevykdytų.
  • Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija paskelbė oficialias išvadas dėl „Ryanair“ skrydžio FR4978 lėktuvo nutupdymo praeitų metų gegužę.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto magistras, prie RESC komandos prisijungė 2022 m. Antonas prisideda prie analitinio ir informacijos turinio kūrimo, koncentruojasi į Rusijos, Baltarusijos, Rytų partnerystės šalių tematiką.