Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose

Transatlantinių santykių programa

Transatlantinių santykių ir saugumo tyrimų programa analizuoja ir gilinasi į transatlantinių santykių specifiką, iššūkius ir Lietuvos saugumo poreikius. Be to, siekiama teikti pasiūlymus ir idėjas, kurios prisidėtų prie transatlantinių santykių gilinimo bei NATO buvimo Lietuvoje. Kviečiame skaityti.

Biuletenis Geg 04, 2022
Ar Kroatija gali užblokuoti Suomijos ir Švedijos narystę NATO?

Kroatijos prezidentas Zoranas Milanovičius pavadino Suomijos ir Švedijos siekį įstoti į NATO „pavojinga avantiūra“ ir pridūrė, kad šios dvi šalys negali įstoti į NATO, kol Bosnijoje ir Hercegovinoje nebus pakeistas rinkimų įstatymas.

Justinas Kulys
Tyrimas Geg 01, 2020
Lietuva ir JAV: strateginės partnerystės realijos ir perspektyvos

Baltijos valstybių narystė NATO užtikrino ilgalaikį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos politikos srityje; kryptinga integracija į Europos Sąjungą (ES) ir globalią prekybos sistemą, taip pat sėkmingas vakarietiškų ekonomikos taisyklių perėmimas sustiprino Lietuvos patrauklumą ekonominių santykių plotmėje.

Linas Kojala
Apžvalga Rgs 06, 2021
Permąstant Lietuvos svarbą JAV užsienio politikai

Vos pasibaigus Šaltajam karui, išaugo Lietuvos bei kitų Vidurio ir Rytų Europos šalių svarba JAV užsienio politikai. Lietuva tapo vienu iš atspirties taškų tolimesnei „demokratijos plėtrai“ Europoje, Eurazijoje ir Artimuosiuose Rytuose.

Nikolas Gvosdev
Susijusios publikacijos

Transatlantinių santykių programa