Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose

Europos programa

Rytų Europos studijų centras sukūrė Europos tyrimų programą, kad būtų giliau apžvelgti Europos valstybių ir Europos Sąjungos politiniai bei ekonominiai procesai, pokyčiai ir tendencijos.

Apžvalga Gru 15, 2021
Prancūzijos pirmininkavimas Europos Sąjungai: dėl ko? Ar savo pirmininkavimo laikotarpiu Prancūzija gali pakeisti geostrateginį Europos kursą?

Todėl šis „išskirtinis“ pirmininkavimas Europos Sąjungai gali būti tiek unikalus katalizatorius, turintis teigiamą poveikį Prancūzijos politinėms diskusijoms, nes aiškiai išryškins skirtingus kandidatų požiūrius į užsienio ir Europos reikalus, tiek ir, priešingai, aklavietė, kur nuolat kartojamos temos, kurios ne tik neturi ilgalaikės reikšmės, bet ir vargu ar sukels entuziazmo ir naujo susidomėjimo Europos Sąjunga.

Nicolas Tenzer
Apžvalga Rgs 13, 2021
Lietuvos interesai Vakarų Balkanuose ir ES plėtros perspektyvos

Dėl geografinio artumo ir svarbios strateginės pozicijos Vakarų Balkanų regiono stabilumas yra nepaprastai svarbus euroatlantinei erdvei, tačiau pastaruoju metu nerimą kelia ten pastebimas demokratijos nuosmukis, auganti socialinė ir etninė įtampa ir aktyviau veikiantys išorės veikėjai (ypač Rusija ir Kinija, bet taip pat Turkija, Jungtiniai Arabų Emyratai).

Lina Strupinskienė
Susijusios publikacijos

Apie Europos programą

Europos tyrimų programa gilinasi į Europos valstybių ir Europos Sąjungos politinius bei ekonominius procesus, pokyčius ir tendencijas.

Europos programos ekpertas

Justinas Mickus

Justinas Mickus yra Vyriausybės strateginės analizės centro politikos analitikas, Europos užsienio santykių tarybos (European Council on Foreign Relations) ir Rytų Europos studijų centro asocijuotasis tyrėjas. 2022 m. jis taip pat tapo Vokietijos Maršalo fondo Jungtinėse Valstijose programos „ReThink.CEE“ nariu. J. Mickaus analitinė veikla sutelkta į Europos Sąjungos integracijos, tarptautinės politinės ekonomijos, užsienio politikos ir didžiosios strategijos kūrimo klausimus. J. Mickus politikos mokslų ir tarptautinių santykių išsilavinimą įgijo Kembridžo (MPhil, 2021) ir Prinstono (BA, 2020) universitetuose.